niedziela, 11 czerwca 2017

KARMY SUCHE - KARMA HOLISTYCZNA / CO TO JEST KARMA HOLISTYCZNA ? NA CZYM POLEGA DIETA HOLISTYCZNA ?Karma holistyczna - Karmy holistyczne to jedne z karm oferowanych w grupie produktów Super Premium. Przymiotnik holistyczny oznacza „całościowy”. Odwołuje się do idei holizmu, czyli postrzegania świata (lub w tym wypadku organizmu) jako całości złożonej z licznych mniejszych części. Części te mogą na siebie oddziaływać, dlatego też zmiana jednej ze składowych może powodować skutki dla całości. Wobec tej idei schorzenia, choroby czy niedobory składników odżywczych w organizmie mogą powodować poważne problemy zdrowotne. Dzięki dbałości o właściwe odżywianie psów i kotów możemy natomiast zapobiec problemom zdrowotnym i zapewnić dobre samopoczucie pupilom.

To najlepsze całościowe, zrównoważone pożywienie, jakie można podać swojemu psu. To idealny naturalny zdrowy jadłospis dla psa. Dieta holistyczna ma kilka bardzo ważnych celów: dostarcza zwierzętom wszystkich niezbędnych składników pokarmowych, które są im potrzebne do prawidłowego wzrostu, rozwoju i funkcjonowania całego organizmu,  pozwala na wyeliminowanie z pożywienia składników sztucznych i szkodliwych oraz ciężko strawnych. 


KARMA HOLISTYCZNA - CZYLI JAKA  ?

Holistyka zakłada, że organizm funkcjonuje prawidłowo dzięki równowadze. Jeśli pojawiają się jakieś choroby lub dolegliwości, mogą być one powodowane przez wiele czynników-np. osłabienie odporności organizmu, a to z kolei może być spowodowane niewłaściwym odżywianiem. W żywym organizmie działa efekt domino-jedne problemy mogą pociągać za sobą inne.

KARMY ZWYKŁE - NIE HOLISTYCZNE

Karmy komponowane bez zastosowania reguł holistyki zawierają składniki niekorzystne dla zwierząt mięsożernych. Zdarza się, że część białka pochodzenia zwierzęcego jest w nich zastępowana mniej wartościowymi i trudniejszymi do strawienia ( w naturalnej, nieprzetworzonej postaci ) białkami roślinnymi. Dotyczy to zwłaszcza tzw. węglowodanów strawnych ( skrobi ) z ziaren zbóż i ziemniaków.


JAK WYGLĄDA KOMPOZYCJA KARMY  HOLISTYCZNEJ ?

Diety holistyczne opierają się zazwyczaj na kilku źródłach białka pochodzenia zwierzęcego ( np. drób, ryba, jagnięcina itp.). W ten sposób uzyskuje się lepsze zbilansowanie profilu aminokwasowego u zwierząt mięsożernych. Jednocześnie zabezpiecza się zwierzęta przed niedoborami podstawowych aminokwasów limitujących.Dodatkowo dieta holistyczna zachęca do stosowania w żywieniu zwierząt warzyw i owoców, ale jednocześnie ogranicza produkty zawierające gluten ( ziarna zbóż ). Holistyczne podejście do żywienia psa i kota zakłada także wykorzystanie tłuszczów jako źródeł energii, natomiast pomija zupełnie produkty węglowodanowe. Zazwyczaj zalecane jest użycie kilku różnych źródeł tłuszczów pochodzenia zwierzęcego.


Podstawowym elementem holistycznych produktów są wysokiej jakości naturalne dodatki prozdrowotne, stosowane w pokarmach przeznaczonych dla ludzi: antyoksydanty, prebiotyki i probiotyki oraz inne substancje biologicznie czynne. Bogaty skład i naturalne surowce, bez sztucznych polepszaczy i konserwantów sprawia, że można stosować holistyki jako alternatywę żywieniową dla zwierząt, u których zdiagnozowano jedną z postaci niepożądanych reakcji na pokarm ( alergia pokarmowa, nietolerancja 
pokarmowa itp. )

KARMA HOLISTYCZNA 

Stworzona jest ze składników najwyższej jakości, z zachowaniem wartości odżywczych.

Zawiera aminokwasy z różnych źródeł.

Wzbogacona jest o różnorodne tłuszcze: zwierzęce, roślinne, oleje rybne.

Węglowodany są ograniczone do minimum.

Nie zawiera glutenu.

Zioła, prebiotyki i probiotyki wspomagają pracę organizmu.

Bogactwo antyoksydantów.

Zawiera witaminy, mikro- i makroelementy pochodzące z naturalnych źródeł.


Brak substancji szkodliwych i powodujących alergie.


Proces produkcji, który pozwala zachować składniki odżywcze Karmy holistyczne charakteryzują  się bardzo wysoką jakością użytych do produkcji surowców ( zazwyczaj wszystkie są tzw.human grade ), przetworzonych w jak najmniejszym stopniu. Bardzo często są one wytwarzane z lokalnie występujących surowców ( miejscowe uprawy, czy ubojnie zwierząt ), nie trzeba zatem narażać ich na długotrwały transport i przechowywanie, w trakcie których mogłoby dochodzić do obniżenia ich wartości.

Jedna z zasad produkcji holistycznych pokarmów opiera się na natychmiastowym przetworzeniu składników bez ich uprzedniego przechowywania, czyli natychmiast po pozyskaniu. Kolejną ważną cechą produktów holistycznych jest ich organiczność, czyli unikanie sztucznych dodatków na rzecz wprowadzenia naturalnych substancji.

Jest to kosztowniejszy proces produkcji, który jednocześnie ma swoje przełożenie na odpowiednio wyższą cenę takich produktów. Niemniej jednak należy zdawać sobie sprawę, iż w każdej karmie muszą znaleźć się środki konserwujące, zabezpieczające produkt przemysłowy przed zepsuciem. Dlatego bezpieczniej jest wybierać karmy holistyczne, w których środki konserwujące bazują na naturalnych i bezpiecznych dla zdrowia psa składnikach.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz